Norsk forening for allmennmedisin

Mentorordningen

Tilgjengelige mentorer

Mentorordningen har som formål å gi medisinstudenter på alle trinn av utdanningen et innblikk i allmennmedisinsk fag- og yrkesutøvelse. Prosjektet er et samarbeid mellom Norsk forening for allmennmedisin (NFA) og Norsk medisinstudentforening (Nmf).
Illustrasjon av lege og pasient
Illustrasjon av lege og pasient

Prosjektet er primært igangsatt ut fra utenlandsstudentenes behov, men henvender seg til studenter i inn- og utland samt leger som i en eller annen form utøver allmennmedisinsk arbeid.

Veiledningen er motivert ut fra en interesse for studentenes situasjon og behov. Det er uhonorert og frivillig ordning som tilrettelegges i samarbeid mellom student og veiledende lege. Tilgjengelig tid, legens interesse og studentens kompetanse vil være bestemmende for innholdet kontakten skal ha og varigheten på den. Hospitering i praksis og på legevakt, uformelle møter og samtaler, deltakelse i veiledning, kurs og andre faglige fora kan være noen eksempler. 

Alt du trenger å gjøre som student er å ta kontakt med en av de tilgjengelige mentorene som du finner oversikt over under.

 

Kjetil Bjerke-Johansen
Grev Wedel Legesenter Losjeplassen 8, 3015 Drammen
bjerkejohansen@gmail.com
Mob: 99264041

Merete Byre- Haakensen
Lom helsesenter, 2686 Lom
mereteb@live.no
Mob: 95073323

Lene Dæhlen
Sørbyen legegruppe, 2815 Gjøvik
Lene.daehlen@gmail.com
Mob: 91556453

Hulda Birna Eiriksdottir
Borgeåsen Legesenter
3711 Skien
huldabe@yahoo.com 
Mob: 40298055

Tomas Forsberg
Kirkegata Legesenter
7600 Levanger
tomas@facab.se
Mob: 94807827

Bor i Stjørdal, pendler enkelt at få sitte på ved behov. Kjører nesten 100 legevakter/år. Kan få bli med på det om man ønsker.

 

Kari Gleditsch
Nedre Glommen legegruppe, 1607 Fredrikstad
karigled@online.no
Mob: 90035958

Hilde Gran
Legegruppen AS, 3257 Larvik
hilkai@hotmail.com
Mob: 99276135

Doron Grosz
Røyken Kommunale Legesenter
3440, Røyken
Mob: 98489773
doron.grosz@gmail.com

Marit Hegde
Fagernes legesenter
marhegde@online.no
Mob: 99538079

Inger Ingemann
Sjøkanten legesenter,
Verkstedveien 15b, 9407 Harstad
Ingeraingemann@hotmail.com
Mob: 46613714

Zoltan Karosi
Kommunelegekontoret, 1781 Halden
zoltan@karosi.no
Mob: 90897004

Stein Roar Kringeland
Legesenteret Bylegane, Pb 506, 5501 Haugesund
s.r.kringeland@gmail.com
Mob: 90757311

Mette Lerfaldet
Sokna Legekontor, 3534 Sokna
met.chr@hotmail.com
Mob: 47303266

Berit Marie Lien
Nøtterøy Legesenter, 3128 Nøtterøy
beritmlien@gmail.com
Mob: 93457427

Benjamin Lischner
Alleen legesenter, 8516 Narvik
med96ben@me.com
Mob: 46957144

Tor Magne Lund
Slependen Legesenter
tormagnelund@gmail.com
Mob: 95285690

Har jobbet som fastlege i 10 år, indremedisin i 4 år.

Alexander Løvdahl
Sentrum legekontor
2609 Lillehammer
Mob: 61263040
al@sentrumlill.nhn.no

Andre Meyer
Medico Legesenter AS
Jernbaneveien 5-7, 1400 Ski
skytmeyer@gmail.com
Mob: 97713735

2-legekontor, vi har også student i utplassering via UIO

Damoun Nassehi
Sokndal Legekontor/Sokndal kommune
Gamleveien 20, 4380 Hauge i Dalane
dana@sokndal.kommune.no
Mob: 45426096

Morten Dag Nilsen
Legekontoret i Moss, 1504 Moss
mdagnilsen@gmail.com
Mob: 99549607

Fredrik Næss
Kommunelegekontoret Holmestrand
verdensmannen@yahoo.no
Mob: 90732785

Knut Marius Olsen
Legetorget AS, 8310 Kabelvåg
knutmols@gmail.com
Mob: 93413364

Marie Osen
Tustna Legekontor, 6590 Tustna
marieosen@hotmail.com
Mob: 93860817

 

 

Peter Prydz
Allmed legesenter, 9616 Hammerfest
peterpr@online.no
Mob: 97773616

 

 

Milan Radisavljevic
Legevakt Vest - Ullern , Telegata legesenter- Notodden,0166 Oslo
milanradisavljevic@hotmail.com
Mob: 96855090

 

 

Paul Olav Røsbø
Loppa Kommune,9550 Øksfjord
tyssevassbu@gmail.com
Mob: 99293518

 

 

Carlo David Schebesta
3275 Svarstad
che@online.no
Mob: 92835420

 

 

Anders Stormo
ETS Medisinske Senter, 9440 EVENSKJER
Mob: 41306090
Meld for epost

Spesialist i allmennmedisin med spesialkompetanse i muskelskjelettmedisin og nå flere års erfaring pasientnær ultralyd. Ring eller meld. Kom gjerne i praksisbesøk. Vi holder til mellom Harstad og Narvik.

 

 

Esben Storvand
Søsterhjemmet medisinske senter, Gamleveien 19, 3922 Porsgrunn
Esbenstorvand@nrtscspe.net
Mob: 99434180

Ragnar Sundby
Legene Sentrum Vest DA, 3211 Sandefjord
ragnar.sundby@gmail.com
Mob: 91514490

 

Olav Thorsen
Klubbgaten legesenter, 4013 Stavanger
othorsen@lyse.net
Mob: 91316476

 

 

Ingun Toftemo
Toppen legesenter, Storgt. 89, 2618 Lillehammer
Mob: 91610528
itoftemo@online.no

 

 

Thomas Vingen Vedeld
Eid Legekontor, 6770 Nordfjordeid
thomas.vingen.vedeld@eid.kommune.no
Mob: 97004492

 

 

Syed Yawar Abbas Zaidi
Tøyen legekontor, 0653 Oslo
medical.zaidi@gmail.com
Mob: 91536272

 

 

Erling Åserud
Fortunen Legekontor, 5013 Bergen
aaserud@fortunenlegekontor.nhn.no
Mob: 90479360

Universitetslektor- Sensor i kirurgi

 

 

Karl Jakob Evensen
Gann legesenter, 4306 Sandnes
karl.jakob.evensen@gann.nhn.no
Mobil: 95978940

 

 

Heidi Syvertsen
Lindesnes legesenter, 4523 Lindesnes
heidi.syvertsen1969@gmail.com
Mobil: 97 71 70 90

 

 

Odinaka Ijeabuonwu
Dr. Odinacas clinic, 8006 Bodø
ijeabuonwu@hotmail.com
Mobil: 90 74 40 65

 

 

Karin Breckan
Alstad legesenter, 8021 Bodø
Kbreckan@online.no
Mobil: 95 07 96 75

 

 

Nick Faradonbeh
Edda Legesenter, 7030 Trondheim
a.faradonbeh@ntnu.no
Mobil: 92 05 77 85

 

 

Sissel Vangen
Åkersvika legesenter, 2312 Ottestad
sissel-vangen@hotmail.com
Mobil: 90 83 22 02

Har vært praksislærer i mange år - trives med veiledning

 

 

Kjetil Sørdal Klungre
Verdal legesenter, 7650 Verdal
kklungre@gmail.com
Mobil: 41 57 09 56

 

Tuija Helena Niiranen
Kautokeino helsesenter, 9520 Kautokeino
kommuneoverlege@kautokeino.kommune.no
helenalangmo@gmail.com
93055113

 

 

Camilla Savland
Naustdal helsesenter, 6817 Naustdal
camkap@online.no
91704413

 

Hanne Kirsch Warlo
Stasjonsgata Legekontor, 3300 Hokksund
hanne@warlo.no
Tel: 32250690