Kurs i tropemedisin i India 2024

Tropesenteret i Bergen arrangerer kurs i tropemedisin 18.-30. november 2024 ved Christian Medical College i Vellore, India.
Foto: Colourbox.
Nærbilde av mygg som suger blod. Illustrasjonsfoto: Colourbox.

Kurstittel: 16th International Short Course in Clinical Tropical Medicine.

Ansvar: Nasjonal kompetansetjeneste for tropiske infeksjonssykdommer, Haukeland Universitetssykehus, Bergen i samarbeid med Christian Medical College (CMC), Vellore, India.

Målgruppen er leger i spesialisering eller spesialister i infeksjonsmedisin og mikrobiologi, og andre leger med interesse for tropiske infeksjonssykdommer.

Godkjenning: Kurset har i en årrekke vært CME-godkjent og godkjent som etterutdanningskurs i infeksjonssykdommer, indremedisin og pediatri, og som valgfritt kurs i allmennmedisin.

Læringsmål: Etter endt kurs skal deltakerne kjenne til epidemiologi, klinikk, diagnose og behandling, og skal kunne diagnostisere og behandle de viktigste parasitt- og tropiske infeksjonssykdommene.

Kursprogram: Det er daglig to timers bedside og to timers laboratorieundervisning i tillegg til forelesninger av internasjonale eksperter om sentrale emner. Nettside CMC: cmctropmed.com

Tid: 18.-30. november 2024.

Kurssted: Christian Medical College (CMC), Vellore, Tamil Nadu, India. (Google Maps)

Kurskomité: Kristine Mørch og Bjørn Blomberg (Haukeland Universitetssykehus), Priscilla Rupali (CMC).

Påmelding: Kristine Mørch, Kompetansetjenesten for tropiske infeksjonssykdommer, Haukeland Universitetssykehus, 5021 Bergen: kristine.moerch@helse-bergen.no. Legg ved engelsk CV.

Påmeldingsfrist: 12. august 2024.

Antall kurstimer: 64

Forslag til litteratur:

Andre opplysninger: Kurset foregår på engelsk. Det må søkes visum til India i god tid. Kursdeltakerne vil få praktisk informasjon om reise og opphold fra kursledelsen.

Kurspris: USD $ 2500.