Norsk psykiatrisk forening arrangerte Modul II av Etterutdanningskursene for spesialister i psykiatri.
Marit Tveito og Melissa Weibell er kursledere, og 130 psykiatere var samlet for faglig oppdatering og sosialt påfyll.

Den første dagen var temaene spiseforstyrrelse ved Øyvind Rø og bipolar lidelse ved Siv Hege Lyngstad.


Den andre dagen fortsatte med somatikk relevant for psykiatere ved fastlege Kristian Jong Høines, personlighetsforstyrrelse ved Fredrik Walby, og til slutt snakket Anne Karin Rime, president i Legeforeningen, og vår egen Lars Lien om hvordan vi er rustet for fremtiden.

Den siste dagen var viet til katastrofepsykiatri ved Jon Reichelt og oppdateringer om den nye lovendringen som trer i kraft 01. juni 2026 ved Vårin Hellevik.


Kursdeltakerne ga uttrykk for stort utbytte av dagene.
"Det enkle er ofte det beste, tar vi med oss videre fra kurset".
Den tredje og siste modulen i denne kursrekka holdes på Brittania 01.-03.12.2026.
Spesialister som ikke fikk med seg etterutdanningskursene denne gangen, får en ny mulighet i 2027 da kursrekken settes opp igjen.
Tusen takk til deltakerne og vel møtt i Trondheim!



