På grunn av økt kapasitet var det denne gangen over 100 medlemmer påmeldt.
De fremmøtte fikk høre den engasjerende Tor-Aksel Busch orientere om "Svenske tilstander, hva skjer i vårt naboland? Vil det samme skje her hos oss?". Busch har vært en del av påtalemyndighetene i Norge i mer enn 45 år. Vi husker han som aktor i Treholt-saken i 1985, da han var statsadvokat. Han har vært Riksadvokat i mer enn 22 år til han gikk av som pensjonist for noen år siden.

I tillegg ble publikum begeistret og overrasket da spesialist i indremedisin og i hjertesykdommer, Tor Ole Klemsdal, forklarte "Hjertesykdommens vekst og fall i Norge siste 60 år; Hva skjedde egentlig?".
Tor Ole Klemsdal er spesialist i indremedisin og i hjertesykdommer, overlege og seksjonsleder ved Seksjon for preventiv kardiologi, Oslo universitetssykehus. Han har hatt engasjementer i Helsedirektoratet for utarbeiding av retningslinjer både med forebygging av hjerte- og karsykdommer og diabetes. Han har ca. 60 publikasjoner med hovedinteressefelt knyttet til kardiovaskulær risiko og forebygging, både med medikamentelle og ikke-medikamentelle tiltak.

Neste møte i Eldre legers forening er høstmøte på Soria Moria 3.-4. november, klikk på linken for program og påmelding Høstmøte i Eldre legers forening.
Kjenner du en kollega eller lege-bekjent som kunne tenke seg å bli medlem i ELF kan vedkommende kontakte medlem@legeforeningen.no