Årsmøteseminar - "Vårslipp" - 2025

Trandisjon tro inviterte Østfold Legeforening til Årsmøteseminar på Støtvig Hotel 5. til 6.april.

Medlemmene av ØLF fikk presentert årsmelding og regnskap samt de store linjene for 2024 og styret fikk litt å jobbe med videre gjennom oppgavedeling og fokus på rekruttering til spesialisthelsetjenesten. Budsjett for 2025 ble godkjent inklusiv planene for gjennomføring av Landsstyremøte DNLF 2025.

Etter årsmøtelunsj diskuerte vi praksisnær bruk av KI etter presentasjoner ved Stephen James Ryan, avdelingssjef teknologi og e-helse SØHF, og Jens Lind-Larsen, fastlege Moss.

I år fikk vi en ekstra god og lang pause før middag. Tiden ble benyttet til individuell adspredelse eller sosialisering i bad, sauna eller på tur i fantastisk vårvær på Larkollen.

Årsmøtemiddag med skjemt og uhøytidelige taler fulgte også malen fra tdligere år og det hele ble avrundet i baren.

Søndag formiddag presenterte Michael Steffen, Palliasjonslege SØHF, betraktninger rundt det nå aktualiserte temaet "Eutanasi" og aktiv dødshjelp. Her var det mange betraktninger og refleksjoner å ta med seg hjem fra en flott samling med kollega og venner.

Vel møtt i 2026!
Bilde av havet